OSC a trecut cu 15 la 12 de Steaua Rosie Belgrad. Graham, cu 4 reusite, a marcat cele mai multe goluri pentru formatia din Budapesta, in timp ce fratii Rasovic, Strahinja si Viktor au inscris impreuna 9 din cele 11 goluri ale formatiei Steaua Rosie Belgrad. Strahinja a punctat de 6 ori  in timp ce Viktor a marcat trei goluri.

OSC  –  CRVENA ZVEZDA  15-12 (2-4, 4-3, 5-3, 4-2)
OSC: Graham 4, Solomon 3 (1 pen), Hegedus 2, Brguljan D 2,  Juhasz 1, Bund Schuch 1, Kayes 1, Gor – Nagy 1.
Crvena Zvezda: Strahinja Rasovic 6, Viktor Rasovic 3, Obradovic 2, Drajkovic 1,
IMG_0025 IMG_0055
Strahinja Rasovic
OSC - Steaua Rosie Belgrad
In ultimul meci al turneului ce s-a desfasurat  la Piscina Olimpica “Ioan Alexandrescu”, Szolnok a invins pe CSM Digi Oradea cu 13-8. După un prim sfert echilibrat (3-3), Szolnok a intrat cu un gol avantaj la pauza mare si si-a dublat avantajul dupa repriza a treia. Finalul le-a apartinut tot ungurilor care au punctat de patru ori in ultima parte, in timp ce oradenii au marcat un singur gol.
Pentru echipa antrenată de Dorin Costrăş au fost ultimele partide susţinute înaintea plecării spre Muntenegru, acolo unde va participa in primul tur preliminar al Ligii Campionilor. Turneul se va desfasura în perioada 25-28 septembrie, la Herceg Novi.
CSM DIGI –   SZOLNOK  8-13  (3-3, 2-3, 2-3, 1-4)
CSM: Negrean 3, Dunca 2, Cretu 1, Avramovic 1,  Roland Szabo 1,
Szolnok: Denes Varga 4, Toth 2, Kis 2, Daniel Varga 1, Aleksic 1,   Madaras 1, Gocic 1 (pen), Mitrovic 1
Tiberiu Negrean: „Am jucat bine si cu Steaua Rosie si cu OSC, o echipa combinata Szeged-Eger de anul trecut , cu jucatori foarte buni, dar astazi cu Szolnok probabil s-a resimtit si oboseala si pe final ei s-au distantat. In rest am reusit sa ne mentinem cu ei 3 reprize. Au fost benefice aceste meciuri, am reusit si noi sa ne mai asezam ca echipa, sa ne cream niste situatii pe atac, cat si pe aparare si speram ca la turneul din Muntenegru sa jucam la fel de bine si  sa incercam sa obtinem o clasare cat mai buna. Noi ne-am doi in primele doua – trei locuri, daca se poate.”