Ros-albastrii au inscris primii prin Ghiban in timp ce campioana en-titre a replicat prin Dunca. Stelistul Nastran si-a adus din nou echipa in avantaj pentru ca CSM Oradea sa preia conducerea prin reusitele lui Alex Popoviciu si Andrei Cretu. Prima repriza s-a incheiat la egalitate, Miroslav Randjic inscriind pentru 3 la 3.  Cap la cap s-a mers si in al doilea sfert, fiecare echipa inscriind cate o data (4-4). La reluarea jocului, CSM  s-a distaantat la 4 goluri de adversari dupa ce a reusit o serie de patru goluri consecutive prin Freundlich, Kadar Kalman (dubla) si Cupic. Steliştii au incercat sa revina in joc insa nu au recuperat decat un gol din diferenta de pe tabela de marcaj. Scor final 11 la 8 pentru CSM Oradea. Cele doua echipe împart acum primele două poziţii ale clasamentului, cu 39 de puncte.

CSM Digi Oradea – Steaua 11-8 (3-3, 1-1, 4-1, 3-3)

CSM : Gojko Pijetlovic, Roland Szabo 1, Milos  1, Catalin Alexa, Alex Popoviciu 1, Adam Freundlich 1. Vojislav Cupic 1, Andrei  1, Dunca Gheorghe 1,  Bogdan Remes, Kadar Kalman 4, Dorin Cretu. Antrenor: Dorin Costras

Steaua: Mihai Dragusin, Bogdan Giuclea,  , Nicolae Diaconu 2,   1, Andrei Busila, Petar Filipovic, Matej Nastran 1,  Miroslav Radjic 3 ( 1 pen), Daniel , Alexandru  1, Dimitri Goanta, Marius Florea, Pavel Popescu. Antrenor:

Arbitrii: Radu Matache si Mihnea Alexandrescu

Superioritati numerice: CSM  11/3  si Steaua 16/2

Penalty-uri: CSM  1/1  si Steaua 1/0