Se joaca la Sabac (in Serbia) si la Barcelona (in Spania): se califica mai departe primele 4 echipe din fiecare serie.

FORMATUL COMPETITIEI:

Primul tur de calificare al Champions League 2019/20 se desfasoara in perioada 28 august – 1 septembrie cu 12 echipe la start, impartite in doua grupe de cate 6. Se califica primele 4 echipe in turul al doilea preliminar (13-15 septembrie). Cele 8 echipe din turul 1 se alatura altor 12 echipe deja prezente in aceasta faza a competitiei: cele 16 partecipante vor fi impartite in 4 grupe de cate 4 iar primele 2 clasate din fiecare grupa vor merge in al treilea tur preliminar (21-25 septembrie). PLay-off-ul se va juca tur retur. Invingatoarele vor juca in grupele principale ale competitiei care vor incepe in 8/9 octombrie. Invinsele din barajisi vor continua parcursul in a doua competitie intercluburi din Europa:Euro Cup, direct in sferturile de finala.

Dupa cele 14 etape din grupele Ligii Campionilor, este programat Final Eight-ul (5-7 iunie 2020), organizat de Pro Recco, echipa deja calificata la acest turneu final.

Champions League – Primul tur de calificare

Grupe:

Grupa A (la Sabac): Apollon Smyrnis (Gre), Dinamo Moscova (Rus), CSM Oradea (Rou), Sabac (Srb), Steaua Rosie (Srb), Galatasaray (Tur).

Grupa B (la Barcelona): Barcelona (Esp), Sintez Kazan (Rus), Steaua Bucuresti (Rou), Pais d’Aix (Fra), Enka Istanbul (Tur), Banja Luka (BiH).

Programul meciurilor

ETAPA I (29 august)

Grupa A (Sabac)

ora 17.00 ORADEA-APOLLON SMYRNIS

ora 18.45 STEAUA ROSIE-GALATASARAY

ora 20.30 SABAC-DINAMO MOSCOVA

Girone B (Barcelona)

ora 17.30 STEAUA BUCURESTI-SINTEZ KAZAN

ora 19.00 ENKA-BARCELONA

ora 20.30 PAYS D’AIX-BANJA LUKA

ETAPA a 2-a (30 august)

Grupa A

ORA 09.30 STEAUA ROSIE BELGRAD-ORADEA 

ORA 11.15 DINAMO MOSCOVA -GALATASARAY

ORA 13.00 SABAC-APOLLON SMYRNIS

GRUPA B

ora 09.00 ENKA-SINTEZ KAZAN

ora 11.00 BANJA LUKA-BARCELONA

ora 12.30 PAYS D’AIX-STEAUA BUCURESTI

ETAPA a 3-a (30 august)

Grupa A

ora 17.00 ORADEA-DINAMO MOSCOVA

ORA 18.45 STEAUA ROSIE BELGRAD-APOLLON SMYRNIS

ORA 20.30 SABAC-GALATASARAY

Grupa B

ora 18.00 STEAUA BUCURESTI-BANJA LUKA

ora 19.30 SINTEZ KAZAN-BARCELONA

ora 21.00 PAYS D’AIX-ENKA

Etapa a 4-a (31 august)

Grupa A

ora 17.00 STEAUA ROSIE-DINAMO MOSCOVA

ora 18.45 APOLLON SMYRNIS-GALATASARAY

ora 20.30 SABAC-ORADEA 

Grupa B

ora 10.00 SINTEZ KAZAN-BANJA LUKA

ora 11.30 STEAUA BUCURESTI-ENKA

ora 12.50 PAYS D’AIX-BARCELONA

Etapa a 5-a (1 septembrie)

Grupa A

ora 10.00 DINAMO MOSCOVA -APOLLON SMYRNIS

ora 11.45 GALATASARAY-ORADEA 

ora 13.30 SABAC-STEAUA ROSIE

Grupa B

ora 10.00 BANJA LUKA-ENKA

ora 11.30 PAYS D’AIX-SINTEZ KAZAN

ora 13.00 STEAUA BUCURESTI-BARCELONA

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here