Jug Dubrovnik a castigat al 16-lea titlu, si cel de-al 5-lea titlu consecutiv in Croatia dupa ce a trecut de Madost, in finala campionatului, cu scorul general de 3 la 0.

Aseara, la Dubrovnik, Jug a dominat categoric de-al treilea meci al finalei impunandu-se cu 19-3, dupa ce primele doua partide au fost castigate la loviturile de departajare.

Jug a condus cu 10 la 0 la jumatatea meciului si cu 14 la 0 in sfertul al treilea iar Mladost a reusit sa inscrie primul gol cu 13 secunde inainte de ultima pauza, prin Alexander Bowen din penalty.  In ultima repriza, formatia din Zagreb a marcat de doua ori dar Jug a continuat sa inscrie si a terminat partida cu un avantaj de 16 goluri.