Grecia si-a revenit dupa infrangerea in fata Italiei din sferturile de fiala si a invins pe Spania in al doilea meci pentru locurile 5-8. Echipa lui Vlachos a avut un inceput mai bun de joc, dar s-a desprins de adversar abia in sfertul al treilea gratie situatiilor de om in plus. Pentru Spania cele 4 goluri marcate de Molina nu au fost de-ajuns pentru a obtine un rezultat pozitiv.

Grecia – Spania 9-7 (1-0, 2-1, 4-3, 2-3)

Grecia: Flegkas, Mylonakis, Dervisis, Gennidounias, Fountoulis 2, Pontikeas, Afroudakis, Delakas, Mourikis 2, Kolomvos, Gounas, Vlachopoulos 1, Galonopoulos. Antrenor: Thodoris Vlachos

Spania: Lopez,  Minguell 1, Tahull, Español, Fernandez, Roca, Munarriz 2, Sziranyi 1, Alarcon, Molina 3 , Echenique, Mallarach, Aguilar. Antrenor: Gabi Hernández

Arbitrii: MARGETA Boris si PERIS Nenad

Grecia 5/9, Spagna 3/9. Rigori: Spagna 1/1.