Dinamo a deschis scorul la primul atac al meciului prin Andrei Iosep, studentii egalind cu un minut inainte da prima pauza prin croatul  Zdravko Delas. In sfertul doi, Alexandru Matei a inscris pentru 2 la 1 pentru Dinamo, dar formatia antrenata de Aurelian Georgescu a revenit in jos si a intrat chiar cu un avantaj de un gol la pauza mare (3-4). Urmatoarele 8 minute de joc au fost ale alb-rosilor, care au intors rezultatul pe tabela de marcaj dupa cinci goluri marcate si doar doua primite (8-7).  In ultima repriza, Dinamo s-a aparat foarte bine, iar jucatorii de la Sportul au gasit putine solutii in atac, singura reusita fiind a centrului Delas. In schimb Matei si Necsulescu au inscris de doua ori din superioritate numerica. 10-8 scor final si Dinamo conduce cu 2 la la general in finala pentru locurile 3-4. Al patrulea meci dintre Dinamo si Sportul este programat duminica, de la ora 12.00, tot la piscina Floreasca din Capitala.

Meciul 1 – 15.04  Sportul – Dinamo 6-9 (0-2, 2-3, 2-3, 2-1)

Meciul 2 – 16.04 Sportul – Dinamo 4-3 (0-1, 1-1, 1-1, 2-0)