Sportul a intrat mai bine in meci si a inscris prima dupa doua minute de joc prin Piotr Markoci. pentru ca Nicolae Oanta sa duca scorul la 2 la 0 cu 54 de secunde inainte de pauza. Ianc a stabilit insa scorul primei reprize cu un gol marcat din superioritate numerica. In repriza a doua s-a marcat cate un gol de fiecare parte. Mai intii Adrian Stan a inscris pentru Sportul, pentru ca  Demeter sa readuca pe Dinamo la un gol de adversari . La jumatatea meciului Sportul avea asadar un avantaj minim in fata alb-rosilor (3-2). La reluarea jocului Catalin Stan marcheaza al patrulea gol al „studentilor” insa jucatorii lui Robert Fierasteanu reusesc sa intoarca rezultatul inainte de ultima repriza, dupa reusitele lui Enescu, Szilard Demeter si Matei (4-5).  Dinamo a continuat seria de goluri si in sfertul 4 prin George Georgescu, in timp ce poloistii de la Sportul au reusit sa mai depaseasca apararea adversa o singura data, prin Iulian Radoi. Scor final 6 la 5 pentru Dinamo, care castiga cu 3 la 2 la general finala mica si incheie sezonul 2013-2014 pe locul trei. La finalul partidei, Dragos Stoenescu (Dinamo) a primit trofeul pentru  cel mai bun portar al campionatului, fiind premiat cu trofeul ” Florin Slăvei”.

Clasamentul final al Superligii: 1. CSM Digi Oradea; 2. CSA Steaua Bucureşti; 3. CS Dinamo Bucureşti; 4. Sportul Studenţesc; 5. AMEFA Arad; 6. Crişul Lancetti Oradea; 7. Rapid Bucureşti; 8. Poli Cluj.