Reprezentanta Serbiei a dominat prima jumatate a meciului. In primul sfert s-a distanțat la 4 goluri, 5-1 si a mai adaugat un gol la diferenta de pe tabela de marcaj, pina la pauza mare (2-7). Oradenii pregatiti de Dorin Costras au facut un sfert al treilea foarte bun si s-au apropiat la doua goluri de adversari (6-8) pentru ca in ultima parte a meciului cele doua echipe sa mai inscrie cate un gol fiecare, stabilind scorul final al partidei (7-9)

În urma acestei victorii, Partizan şi-a consolidat pozitia a treia in clasament, cu 15 puncte si are asigurata prezenta la turneul final al competitiei, iar CSM Digi Oradea rămâne pe ultima poziţie, cu un singur punct, obţinut după egalul cu Galatasaray.

În următorul meci, campioana României va juca in deplasare cu AN Brescia, ocupanta locului 2.

Gheorghe Dunca (3), Tiberiu Negrean (2), Nicolae Diaconu si Vojislav Cupic au marcat golurile campioanei României, în timp ce pentru oaspeţi au înscris Milos Cuk (2), Nikola Jaksic (2), Dusan Mandic, Gavril Subotic, Ivan Rackov, Lucas Gielen, Nikola Dedovic

C.S.M. DIGI ORADEA – VK PARTIZAN  7-9  (1-5, 1-2, 4-1, 1-1)

CSM Oradea: Dunca 3, Negrean 2 (2 pen), Cupic, Diaconu

Partizan: Cuk 2, Jaksic 2, Mandic, Subotic, Rackov, Gielen, Dedovic