Startul de meci a fost unul echilibrat. Oradenii au marcat primii prin Tiberiu Negrean care a pina la pauza a mai inscris doua goluri. Dupa primul sfert cele doua echipe se aflau la egalitate 3 la 3. Oaspetii au preluat insa conducerea pe tabela de marcaj dupa repriza a doua in care au punctat de trei ori si au primit doar un gol, inscris de acelasi Tiberiu Negrean. (4-6). In urmatoarele 8 minute CSM a recuperat diferenta si dupa ce fiecare echipa a mai inscris de doua ori, Nicolae Diaconu a adus echipa in avantaj in urma unui penalty (9-8). La reluarea jocului, Spandau a mai egalat o data, insa Negrean (la a 5-a reusita) si Kalman Kadar au marcat golurile care au adus prima si singura victorie a campioanei Romaniei in grupele Champions League. CSM Digi Oradea a terminat pe ultima pozitie in grupa B, cu 4 puncte. Primul loc la finalul celor 10 runda este ocupat de Radnicki Kon Tiki Kragujevac, cu 30 puncte, urmată fiind de AN Brescia, 21 p, Partizan Raiffeisen Belgrad, 18 p, Wasserfreunde Spandau Berlin, 10 p si Galatasaray Istanbul, 5 p. Primele trei clasate s-au calificat la turneul Final Six, de la Barcelona, care va avea loc între 29-31 mai.

CSM Digi Oradea  – Spandau Berlin 11-9  (3-3, 1-3, 5-2, 2-1)

CSM Digi Oradea: Tiberiu Negrean 5, Vojslav Cupic 2, Andrei Cretu 2, Nicolae Diaconu 1, Kalman Kadar 1.

Spandau Berlin: Marko Stamm 3, Marko Cuk 2, Mauric Jüngling 1, Moritz Oeler 1, Erik Miers 1, Thomas Kick 1.