Cu Sandro Sukno  (4 goluri) si Petar Muslim (3) cei mai buni marcatori, Primorje a reusit sa treaca la limita de Jug Dubrovnik, cu 10-9. Jug s-a aflat la conducerea jocului aproape jumatate din meci, la pauza mare scorul fiindu-i favorabil (5-4). Primorje a revenit insa in sfertul trei in care a controlat jocul, Sukno (de doua ori) si Muslim aducand echipa in avantaj (5-6 si 7-8). Cand Cosmin Radu a facut ca scorul sa fie 7-9 parea ca Primorje se va desprinde insa Marko Macan a adus-o din nou la un gol in spate pe Jug, Sandro Sukno a mai inscris o data pentru Primorje si chiar daca Nikola Janovic a tinut-o pe Jug in joc. formatia din Rijeka a reusit sa pastreze avantajul de un gol pana la finalul partidei. Maine pentru trofeu primorje va juca contra invingatoarei dintre Barceloneta si Pro Recco.