Szolnok, fara sarbul Andrija Prlainovic, accidentat, nu a reusit sa treaca de Jug desi a facut o partida buna.

Jug a inceput meciul mult mai bine si a condus cu 2 la 1 pana aproape de finalul primului sfert cand Szolnook a egalat la 2 cu cateva secunde inainte de pauza. La reluarea jocului, Szolnok a trecut la conducere pe tabela de marcaj inscriind doua goluri in 72 de secunde dar Jug s-a apropiat mai intii la un gol, apoi dupa ce Marko Bijak a aparat un penalty executat de Aleksic,, Fatovic a egalat la 4 stabilind scorul la jumatatea meciului.

Croatii au inscris primii si in sfertul al treilea prin Garcia, in timp ce Gergo Zalanki’s iese in evidenta cu o actiune individuala si puncteaza pentru 5-5 iar Batori isi aduce din nou echipa in avantaj. Jug reactioneaza insa prin  Viktor Rasovic si tabela arata egalitate 6-6 inainte de ultimul sfert.
Jug preia conducerea din nou la startul reprizei a patra dupa ce Macan fructifica o superioritate numerica, dar Zalank egaleaza la 7 cu 3:50 minute inainte de finalul partidei.  Jucatorii lui Vjekoslav Kobescak  reusesc insa sa se desprinda la doua goluri pe tabela: Lozina si Luka Loncar ducand scorul la 9 la 7 cand mai sunt de jucat 56 secunde din meci. Szolnok se apropie la un gol dar croatii au posesia in ultimele 26 seconde si pastreaza mingea pana la final.

Champions League – Genova 7-9 iunie