Barceloneta a facut un meci perfect in aparare in fata celor de la Eger iar in atac Perrone si-a coordonat foarte bine coechipierii in timp ce Munarriz a fost numarul unu la finalizare

Eger a inscris prima in meciul din aceasta dupa-amiaza insa Barceloneta a reactionat si a preluat conducerea jocului ajungand sa conduca cu 3 la 1 la inceputul sfertului doi prin reusita lui Perrone.

Eger isi gaseste greu ritmul de joc dar revine totusi in joc prin golurile lui Strahinja Rasovic si Vlachopoulos egaland pe tabela de marcaj. Replica Barcelonetei nu intarzie si face 5-3, in timp ce Hosnyanszky isi aduce echipa la un gol de adversar (5-4). A urmat o serie de 5 goluri ale catalanilor care si-au asigurat astfel o nou prezenta in semifinalele celei mai importante competitii intercluburi dupa o pauza de trei ani.

Champions League – Genova 7-9 iunie