Campioana Greciei a dominat prima jumatate a meciului avand de doua goluri la finalul primului sfert si conducand cu 3 la 0 in sfertul al doilea. Spandau a reusit primul sau gol dupa mai bine de 14 minute de joc prin Dedovic apoi a revenit in joc egaland la 4 pe parcursul reprizei a treia. Olympiakos a mai punctat insa o data inainte de pauza (5-4). Tot grecii au inscris primii in ultimul sfert prin Gennidounias, aflat la a treia sa reusita din meci. Dedovic a refacut diferenta de un gol cand mai erau 56 de secunde din meci iar Spandau chiar a avut ultimul atac dar a ratat sansa de a egala pe final, Dervisis reusind sa fure mingea lui Mateo Cuk din fata portii.