Gazdele au inceput mai bine partida si dupa primul sfert au condus cu 5 la 4. Poli si-a pastrat avantajul pe tabela de marcaj si in urmatoarele doua sferturi. 7-6 si 8-7. Dupa trei minute si jumatate din repriza a patra, Bogdan Laza (foto) restabileste egalitatea si tot inscrie in minutul 2’14 aducand victoria pentru Amefa.

Poli Cluj – Amefa 8-9  (5-4, 2-2, 1-1, 0-2)

Poli: M. Campean, T. Vincze, T. Dolha 1, M. Abrudan, S. Dolha , V. Tantau 1, I. Baloga 1, Gandrabura 3 (pen),  Corcinschi, Oniga 1, Tocan 1, Rujan, Cimpoiesu, A. Campean. Antrenor: Radu Sabau.

Amefa: Hodageu, Levente Vancsik, Alex Baltean 3, Furj, A. Fericean,   R. Huber 1, Palotas, Claudiu Grama 1, Bogdan Laza 2, Robert Gergelyfi 2 ( 1 pen), M. Samuila Antrenor Cristi Cosma

Arbitrii: Adrian Alexandrescu si Remus Oros

Superioritati numerice:  Poli 3/1  si Amefa 7/4

Penalty-uri: Poli 4/3  si Amefa 1/1