Jucatorii lui Cristi Cozma au castigat cu 14 la 11 un meci pe care l-au controlat de la un capat la altul. Dupa un prim sfert castigat cu 4 la 2, echipa aradeana a intrat cu un avantaj de trei goluri la pauza mare (7-4) si a mai adaugat un gol la diferenta de pe tabela de marcaj inainte de ultima repriza (11-7). Pina la finalul partidei gazdele nu au reusit decat sa se apropie la trei pasi de adversari. Cu aceasta victorie Amefa si-a consolidat locul cinci in clasament avand 7 puncte avans fata de Rapid. Revansa este programata duminica, 1 februarie de la ora 10.00.

Poli Cluj – Amefa 11-14  (2-4, 2-3, 3-4, 4-3)

Poli: M. Campean, T. Vincze 1, T. Dolha 1, M. Abrudan, S. Dolha 1, V. Tantau 1, I. Baloga 1, Gandrabura 3,  Corcinschi 1, Oniga 1, Tocan, Rujan 1, Cimpoiesu, A. Campean. Antrenor: Radu Sabau.

Amefa: Hodageu, Levente Vancsik 2, Alex Baltean 1, Furj 5, A. Fericean,   R. Huber, Palotas, Claudiu Grama 1, Bogdan Laza 3, Robert Gergelyfi 2, M. Samuila Antrenor Cristi Cosma

Arbitrii: Adrian Alexandrescu si Remus Oros