Vicecampioana Serbiei a invins pe teren propriu pe Brescia cu 13 la 10 si s-a apropiat la un singur punct de Eger, echipa care a fost invinsa in deplasare de Olympiacos. Grecii au dominat repriza a doua reusind sa se desprinda la trei goluri pe tabela de marcaj la jumatatea meciului (6-3). Campioana Ungariei nu a recuperat decat un gol din diferenta in a doua jumatate cedand meciul cu 8 la 6.  Centrul Konstantinos Mourkis si spaniolul Blai Mallarach au marcat cate doua goluri fiecare pentru Olympiakos, in timp ce Norbert Hosnyanszky a punctat de trei ori pentru Eger,

In grupa B, Primorje nu a avut probleme in confruntarea cu Partizan, care a rezistat doar in prima jumatate a intalnirii de la Rijeka. Prima repriza s-a incheiat fara gol, la pauza mare gazdele conducand cu 3 la 2. Formatia lui Cosmin Radu s-a desprins in ultima repriza in care a marcat de patru ori fiind depasita o singura data in aparare. Capitanul nationalei Romaniei, Cosmin Radu a marcat trei goluri in acest meci, la fel ca si Sandro Sukno.

In Ungaria, Milan Aleksic a adus victoria pentru Szolnok in derby-ul cu Jug Dubrovnik, castigat de gazde cu 8 la 7. Sarbul a transformat un penalty cu 5 secunde inainte de fluierul final al partidei. Aleksic, Marton Vamos si Denes Varga au marcat cate doua goluri fiecare pentru formatia maghiara, in timp ce Nikola Janovic si Miho Boskovic au marcat si ei cate doua goluri pentru Jug. Cu cele trei puncte castigate, Szolnok s-a instalat pe primul loc in clasamentul grupei B. Aleksic,

In meciul pentru evitarea ultimului loc din grupa, reprezentanta Germaniei, Spandau a trecut la limita de Galatasaray, cu 10-9.

In ultimul joc al zilei, Pro Recco a invins la 10 goluri diferenta pe campioana Europei, Barceloneta, scor 17-7 si ramane neinvinsa in grupa A. Cu trei etape inainte de finalul preliminariilor, italienii sunt deja calificati in semifinalele turneului Final Six de la Barcelona.

Champions League 2014-2015
Runda preliminara

Runda a 7-a

Miercuri 25 Martie:

VK Radnicki Kragujevac (SRB) – AN Brescia (ITA) 13-10 (2-0, 2-2, 4-4, 5-4)

Radnicki: Nikola Dedovic 4, Josip Vrlic 2, Ivan Basara 2, Srdjan Vuksanovic 2, Marko Cuk 2, Dusan Markovic.

Brescia: Christian Presciutti 3, Valerio Rizzo 3, Alessandro Nora 2, Federico Pagani, Deni Fiorentini.

Primorje EB Rijeka (CRO) – Partizan Raiffeisen Belgrad (SRB) 14-8 (0-0, 3-2, 7-5, 4-1)

Primorje: Cosmin Radu 3, Sandro Sukno 3, Ivan Krapic 2, Andelo Setka 2, Damir Buric, Ivan Buljubasic, Marko Elez, Xavi Garcia.

Partizan: Luuk Gielen, Dusan Mandic, Gavril Subotic, Drasko Gogov, Nikola Jaksic, Filip Radojevic, Ognjen Stojanovic, Mateja Asanovic.

Olympiacos Pireu (GRE) –  ZF-Eger (HUN) 8-6 (2-2, 4-1, 0-1, 2-2)

Olympiacos: Konstantinos Mourikis 2, Blai Mallarach 2, Emmanouil Mylonakis, Evangelos Delakas, Kiriakos Pontikeas, Christodoulos Kolomvos.

Eger: Norbert Hosnyansznky 3, Milos Cuk 2, Marton Szivos.

Wasserfreunde Spandau Berlin (GER) – Galatasaray Istanbul (TUR) 10-9 (2-1, 3-3, 3-3, 2-2)

Spandau: Marin Restovic 4, Moritz Oeler 2, Martin Famera, Christian Schlanstedt, Mateo Cuk, Petar Markovic.

Galatasaray: Filip Kljajevic 3, Vjekoslav Paskovic 3, Mladjan Janovic 2, Nikola Vukcevic.

Szolnoki VSK (HUN) – Jug CO Dubrovnik (CRO) 8-7 (3-0, 1-2, 2-2, 2-3)

Szolnok: Marton Vamos 2, Milan Aleksic 2, Denes Varga 2, Zivko Gocic, Stefan Mitrovic.

Jug: Miho Boskovic 2, Nikola Janovic 2, Aaron Younger, Loren Fatovic, Marko Ivankovic.

Pro Recco (ITA) –  CN Atletic-Barceloneta (ESP)  17-7 (5-1, 6-3, 2-1, 4-2)

Pro Recco: Aicardi 3, Jokovic 2, Giorgetti 2, D. Pijetlovic 2, Giacoppo 2, F. Filipovic 2, A. Ivovic 1, F. Di Fulvio 1, Prlainovic 1, Figari 1.

Barceloneta: F. Fernandez 3, Español 1, Minguell 1, Echenique 1,  Lopez-Escribano, Tahull 1.