Tricolorii au inceput foarte slab partida, dupa primele 8 minute de joc fiind condusi cu 5 la 0. Slovacii au marcat primii si in sfertul al doilea, Romania reusind sa puncteze pentru prima data in meci, cu doua minute inainte de pauza mare, prin Cosmin Radu. A fost 6-1 la jumatatea intalnirii iar diferenta s-a pastrat si dupa repriza a treia, in care ambele echipe au inscris cate doua goluri fiecare. Jucatorii lui Dejan Stanojevic au cedat ultima parte a meciului Slovacia impunandu-se cu 12 la 5. Pentru echipa noastra au punctat Cosmin Radu (2 goluri), Teohari Daniel, Mihnea Chioveanu si Alexandru Ghiban.

In primul meci al turneului, Ungaria a trecut de Franta cu 13 la 7.

Tricolorii intalnesc astazi pe Franta iar duminica vor juca impotriva Ungariei.

Slovacia – Romania 12-5 (5-0, 1-1, 2-2, 4-2)

Programul si rezultatele turneului international de la Kosice (18-20 decembrie 2015)