Mai putin de o repriza au reusit tricolorii mici sa joace de la egal la egal cu Spania, vicecampioana europeana la juniori anul trecut. Romania a avut un inceput destul de bun de meci in care apararea a functionat dar atacul a avut de suferit. Daca jucatorii nostrii nu au fructificat ocaziile pe care le-au avut, in schimb ibericii au speculat greselile individuale din finalul reprizei si au reusit sa se desprinda la doua goluri, iar pana la pauza mare au marit diferenta la sase goluri pe tabela de marcaj (6-0). Jocul  a continuat  sa curga in favoarea adversarilor si in a doua jumatate, Spania castigand partida la o diferenta de 16 goluri.

Pentru Romania urmeaza meciul cu Slovacia, programat luni de la ora 12.00 (ora locala)