Croatia continua sa domine intalnirile cu Italia. In a doua zi a turneului de la Zagreb,  formatia antrenata de Tucak s-a impus cu 12 la 9.  Campionii olimpici au inceput in forta intalnirea si au condus dupa primul sfert cu 4 la 2. Dar jucatorii lui Sandro Campagna nu au cedat: au recuperat un gol din diferenta pina la pauza mare (8-7) apoi au egalat pe tabela de marcaj la finalul sfertului trei (9-9). In ultima repriza insa nu au mai tinut ritmul cu adversarii, Croatia punctind de trei ori fara sa primeasca gol.

In al doilea meci al zilei, Spania a trecut de Rusia la opt goluri, cel mai bun marcatori de la iberici fiind  Espanol si  Xavi Garcia cu trei si, repspectiv, 4 goluri inscrise.

Croatia-Italia 12-9 (4-2, 4-5, 1-2, 3-0)

Croatia: Pavic (Gk), Bukic 2, I.Milakovic, Loncar 1, Jokovic 2, Buljiubasic , Muslim , Buslje 2, Sukno 2, Dobud 1, Setka , K. Milakovic 1, Bjiac (Gk), Zivkovic 1. Antrenor: Tucak

Italia: Tempesti (Gk), Di Fulvio 3, N.Presciutti , Damonte, Giorgetti 2, Fondelli 1, Giacoppo , Gallo, Figari, Luongo 3, Busillacchi, Baraldi , Del Lungo (Gk), Coppoli. Antrenor: Campagna

Spania-Rusia 16-8 (5-2, 2-3, 3-1, 6-2)

Spania: Aguilar, Munarriz 2, Bustos, Roca 1, Molina 1, Minguell , Balasz Somogyi 1, Espanol 3, Estrany, Fernandez 2, Mallarach 2, Xavi Garcia 4, Lopez Pinedo,Larutibe. Antrenor: G.Hernandez

Rusia: Kostrov, Suchkov 1, Antipov, Zinnatulin 1, Derevyankin, Timakov 1, Nagaev 1, Stepanyuk 2, Novoksenov 1, Zhitnik, Shepelev 1. All: Shagaer

Clasament:  Croatia 6, Italia 3, Spania 3, Rusia 0