Tricolorii  mici au trecut cu 11 la 10 de Georgia. Gazdele au condus prima jumatate a meciului, avand la pauza mare un gol avantaj (6-5), dar echipa noastra a reusit sa egaleze la finalul  reprizei a treia (9-9). In ultimul sfert tricolorii s-au mobilizat si au punctat de doua ori, fiind  invinsi o singura data. Golul victoriei a fost  marcat de Andrei Prioteasa cu 1’36” inainte de fluierul final.  Pentru echipa noastra au marcat: Andrei Prioteasa 3, Roland Szabo 2, Alexandru Sfarle 1, Radu Buica 1, Cristian Calin 1, Alexandru Sfarle 1,  Istvan Szabo 1, Vlad Dragomirescu 1. Romania va mai intalni la aceasta competitie pe Belarus.

a fost repartizata in grupa D de la Campionatul European de la Tbilisi alaturi de Serbia, Rusia si Ucraina. Turneul final se va desfasura in perioada 24-31 august 2014.

Programul turneului international de la Tbilisi (8-10 august 2014)