Primul sfert incepe cu Ungaria inscriind de doua ori prin Denes Varga si Harai, dar  Franta revine in joc prin reusitele lui Bodegas, din penalty, si Marzouki (2-2). Al doilea sfert incepe cu golul lui Toth din superioritate numerica dar  adversarii raspund din nou prin Camarasa,  3-3. Jucatorii lui Benedek  intra totusi cu un gol avantaj la pauza mare dupa ce Daniel Varga a transmormat un penalty.

La reluarea intalnirii campionii mondiali au inceput sa domine jocul si sa inscrie de cinci ori in poarta Frantei, in timo ce formatia antrenata de Bruzzo reuseste sa inscribe un singur gol (9-4). Pina la finalul italnirii Ungaria si-a pastrat avantajul de 5 goluri. Pentru Ungaria urmeaza joi intalnirea cu Serbia. campioana europeana en-titre.

UNGARIA – FRANTA 12-7 (2-2, 2-1, 5-1, 3-3)

Ungaria: Nagy V., Gor-Nagy M., Madaras N. 2, Erdelyi B. 1, Vamos M. 1, Hosnyanszky N. 1, Decker A. 1, Szivos M., Varga Da. 3 (1pen), Varga De. 1, Toth M. 1, Harai B. 1, Decker A. Antrenor. Benedek T.

Franta: Garsau R., Saudadier R., Jablonski A., Khasz E., Blary R., Simon T., Peisson M. 1, LaVersanne M., Marzouki M. 1, Bodegas M. 3 (1pen), Tomasevic P., Camarasa A. 1, Moriame J. Antrenor. Bruzzo F.