Nationala de Juniori U 17 a Romaniei a fost invinsa de Italia cu 10-8, in cel de-al doilea meci din grupa A a turneului international Comen Cup, ce se desfasoara in aceste zile in localitatea Nikšić, din Muntenegru.

Pe reprize scorul a fost 2-1. 3-2, 3-3, 2-2

Tricolorii mici au stat aproape de adversari in primele 12 minute de joc fiind condusi cu un singur gol 92-1) dar apoi italienii s-au desprins si au intrat la pauza mare cu un avantaj de doua goluri (5-3). La reluara intalnirii echipa noastra a reusit in mai putin de trei minute sa intoarca rezultatul pe tabela de marcaj (5-6) insa reactia adversarilor nu a intarziat si cu trei goluri consecutive au preluat din nou conducerea (8-6) diferenta de doua goluri pastrandu-se pana la finalul intalnirii.

Au marcat pentru echipa noastra Raul Bindea, Silvian Colodrovski, Andrei Buda, Adrian Vlasceanu, Sebastian Oltean, Peter Kari, Vlad Gorea si Nichita Ilisie.

Poloistii pregatiti de Cosmin Goina vor juca maine cu Australia, pentru locurile 9-12. Meciul este programat de la ora 10.00 (ora Romaniei).