Echipa lui Istvan Kovacs a deschis scorul prima prin Béla Török iar Eger a punctat de asemenea de doua ori. Totusi Szolnok a incheiat repriza cu trei goluri avantaj (5-2), al 5-lea gol fiind marcat de internationalul ungur Norbert Hosnyánszky cu un backhand cu cateva secunde inainte de pauza. Gazdele au echilibrat jocul in sfertul al doilea, Zsolt Varga si-a adus echipa la un gol de Szolnok, care insa a refacut pina la pauza mare diferenta de 3 goluri, dupa reusitele lui Stefan Mitrovic si Mátyás Pásztor.La reluarea jocului, oaspetii au ramas fara capitanul  Zivko Gocic si centruViktor Vörös, ambii eliminati pentru proteste momente de care parea ca Eger poate profita. Gábor Kovács a inscris din nou pentru gazde, dar Milan Aleksic cu o dubla a facut ca diferenta de pe tabela de marcaj sa fie de patru goluri in favoarea lui Szolnok. Oaspetii au dominat si ultima parte a meciului, Gábor Kis si Mátyás Pásztor stabilind scorul final la 5-11. Al treilea meci al finale se va disputa joi  la Szolnok.