Cele doua echipe au jucat la Szentes cu trofeul pe masa dupa ce in semifinale Szolnok a invins la limita pe Eger cu 6 la 5, in timp ce OSC a obtinut o victorie clara in fata celor de la Honved, cu 8 la 1. Inceputul meciului din finala a apartinut formatiei din Budapesta, care  a deschis scorul prin Kayes, si a dublat diferenta prin Batori, pentru ca Szolnok sa reuseasca sa inscrie in prima parte prin Aleksic. La jumatatea meciului, echipa antrenata de Cseh Sándor a reusit sa intoarca rezultatul si a condus cu 3 la 2, dupa ce fratii Varga, Daniel si Denes, au marcat in poarta aparata de Bisztritsányi (2-3). Sfertul trei a fost foarte echilibrat, cu cate doua goluri marcate de fiecare echipa. Ultima repriza a avut parte de cele mai multe reusite, jucatorii lui Vincze Balazs au marcat de trei ori in timp ce Szolnok a inscris cinci goluri. Scor final  OSC – Szolnok 7-10.