Trei victorii si un rezultat de egalitate s-au inregistrat in prima zi a turneului de la Focsani, al doilea din faza preliminara a Campionatului National.

Amefa Arad a invins, in primul meci al zilei, cu 16 la 10 pe Poli Cluj, apoi Corona Brasov si Rapid au terminat la egalitate 11-11. Campioana en-titre, Steaua a castigat cu 14-9 in fata celor de la Dinamo iar CSM Oradea s-a impus in meciul cu Sportul Studentesc cu 17-9.

Sambata de la ora 11.30 se joaca cel mai interesant duel al startului de campionat: Steaua – CSM Oradea, apoi, dupa-amiaza se vor disputa alte 4 partide. programul meciurilor il gasiti mai jos.

Superliga Nationala 2019-2020

Turneu II preliminar

Focsani, 25 – 27 octombrie

Vineri 25 octombrie

CSU Poli Cluj –  Amefa Arad  10-16 (3-3, 1-2, 2-5, 4-6)

Poli: Darius Silvian 4, Victor Cobilean 3, Cristian Seichei 3

Amefa: Alex Baltean 4, Serban Muresan 3, Peter Naghi 2, Sergiu Palotas 2, Cristi Schill 2, Claudiu Grama, Luca Draghici, Toni Faragau

Arbitrii: Manuel Manea si Radu Matache

Rapid Bucuresti – CSM Corona Brasov 11-11 (2-2, 2-3, 3-1, 4-5)

Rapid: Adrian Enescu 2, Gheorghe Gavris 2, Adrian Stan 2, Catalin Stan 2, Vlad Dombracev, Mircea Alexandru, Darius Anton

Corona: Calin Cristian 4, Daniel Teohari 3, Gleb Chiriacov 2, Dan Rujan, Andrei Buda

Arbitrii: Mihnea Alexandrescu si Mihai Balanescu

Steaua Bucuresti – Dinamo București 14-9 (5-3, 2-1, 3-1, 4-4)

Steaua: Jerko Marinic 4, Nicolae Oanta 2, Marios Kapotsis, Emmanouil Solanakis Mihnea Gheorghe, Tudor Fulea, Istvan Szabo, Alexandru Vatrai

Dinamo: Andrei Draghici 3, Ionut Vranceanu 2,  Riccardo Sachetti, David Bota, Demeter Szilard, Vlad Gorea

Arbitrii: Manuel Manea si Mihai Balanescu

CSM Oradea – Sportul Studentesc 17-9 (6-3, 4-2, 6-2, 1-2)

CSM Oradea: Vlad Georgescu 4, Silvian Colodrovschi 3, Horațiu Ilisie 3, Nichita Ilisie 2, Vlad Dragomirescu 2, Cristian Dobre, Yusuke Inaba, Erik Ionescu

Sportul Studentesc: Andrei Neamțu 4, Francesco Sachetti, Claudiu Andrei, Dragos Pandelea, Alexandru Popovici, Alexandru Samson

Arbitrii: Radu Matache si Mihnea Alexandrescu

Clasament: 1. Steaua 15p; 2. CSM Oradea 15 p; 3. Dinamo 9p; 3. Sportul 7p; 5. Amefa Arad 6p; 6. CSM Corona 4p; 7. Rapid 2p; 8. Poli Cluj 0p

Sâmbătă 26 octombrie

ora 11.30 Steaua Bucuresti – CSM Oradea

ora 16.00 CSU Poli Cluj – Steaua Bucuresti

ora 17.30  CSM Oradea – Rapid Bucuresti

ora 19.00 Dinamo – AMEFA Arad

ora 20.30 Corona Brasov – Sportul Studentesc

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here