Vicecampioana Romaniei s-a impus in primul joc, disputat sambata, 8 februarie, cu scorul de 12-7.

Pe reprize a fost: 5-3, 2-1, 4-3, 1-0.

Bucurestenii au înscris primele două goluri ale meciului si au avut chiar 3-2 la jumătatea primei reprize, insa gazdele au fost cele care au intrat cu avantaj la pauza (5-3). Oradenii au condus apoi la jumătatea partidei cu 7-4, la finalul sfertului 3, avantajul era de 4 goluri (11-7). Tot CSM Oradea a înscris si singurul gol din ultima parte a intalnirii stabilind scorul final la 12-7.

Vlad Georgescu a marcat trei goluri pentru oradeni in timp ce pentru alb-rosii, Andrei Drăghici și Ionuț Vrâncianu au inscris câte două goluri.

In a doua partida, disputata duminica, 9 februarie, oradenii au obtinut o victorie cu 9-4. Pe reprize scorul a fost: 0-0, 4-1, 5-1, 0-2.

Dupa un prim sfert alb, gazdele au dominat urmatoarele doua repriza, in care marcat de 9 ori si au primit doar doua goluri. In ultimele 8 minute, Dinamo a redus din diferenta de pe tabela de marcaj inscriind de doua ori.

Cel mai bun marcator de la oradeni a fost Vlad Georgescu – 3 goluri, in timp ce de la oaspeti, Ionuț Vrânceanu a marcat de două ori.

În urma acestor rezultate, formația antrenată de Dorin Costrăș și Ciprian Cîmpianu are șase victorii și două înfrângeri.