Americancele au condus de la un capat la altul finala. Au avut 3 la 1 dupa primul sfert si 7 la 3 la jumatatea meciului. SUA a continuat sa domine intalnirea cu Australia pina la final impunindu-se cu 10 la 6.

Bronzul a revenit, campioanei europene si mondiale, Spania.  Ibericele au trecut in finala mica de China cu 7 la 5. La jumatatea meciului conduceau cu 4 la 2, iar inainte de ultimul sfert avantajul lor a fost de un singur gol (5-4). hina a reusit insa sa egaleze pe tabela de marcaj la inceputul sfertului al patrulea (5-5), dar Anna Espar si  Roser Tarrago au inscris pentru victoria Spaniei.
Locul 5 a revenit reprezentativei gazdelor. Rusia a invins cu 14-11 pe Ungaria. Pe locul  7 a terminat Africa de Sud  in urma succesului cu 11 la 6 in fata jucatoarelor din Singapore.