Steaua s-a impus categoric, scor 18-4, in prima confruntare din dubla cu Dinamo, disputata in bazinul Tolea Grintescu din Capitala, in runda a 4-a din sezonul regulat al Superligii Nationale.

Pe reprize scorul a fost 2-3, 1-2, 1-5, 0-8.

Dupa 16 minute de joc destul de echilibrat, in care Dinamo a reusit sa stea aproape de adversari (2-3 la prima pauza si 3-5 la pauza mare), oaspetii s-au distanta decisiv in sfertul al treilea ( 4-10). In ultima repriza campioana a marit diferenta la 14 goluri dupa ce a punctat de 8 ori fara sa primeasca gol.

Partida revansa se va juca sambata, 23 noiembrie, tot in bazinul olimpic Anatolie Grintescu din complexul sportiv Dinamo, de la ora 11.00.

Tot in grupa valorica 1-4, la Brasov, se intalnesc CSM Corona si CSM Oradea.

Meciurile se joaca vineri, 22 noiembrie, de la ora 19.00, si sambata, 23 noiembrie, de la ora 11.00.