Steaua a ratat o sansa mare de incepe cu victorie turneul de la Rijeka. Ros-albastrii au inceput mai slab meciul si s-au vazut condusi cu 3 la 1 dupa primul sfert. Si-au revenit insa in a doua repriza si au trecut la conducere pe tabela de marcaj (6-5). Campioana Romaniei a dominat si sfertul al treilea si inainte de ultima repriza a avut un avans de patru goluri fata de adversari (10-6). Steaua a cedat insa initiativa in ultima parte si a facut mai multe greseli in aparare care au costat-o victoria fiind egalată cu 17 secunde inainte de fluierul final.

„Am avut un start mai slab de meci dar dupa ce am trecut la conducere pe tabela de marcaj am crezut ca am depasit acel moment. Insa, in ultima repriza am facut mai multe greseli pe repliere si asa am trecut pe langa victorie. Am mai trait momente din astea, ba chiar am pierdut meciuri in acest fel. Sper sa ne revenim fizic pentru urmatorul meci”, a declarat Alexandru Ghiban

In urmatorul meci Steaua va juca sambata, de la ora 19.30 (ora locala), impotriva echipei Primorje Rijeka.