Formatia din Rijeka a deschis scorul prin Buljubasic, dar oradenii au reactionat imediat prin Prioteasa apoi au trecut la conducere pe tabela de marcaj prin dubla lui Asanovic (1-3). In repriza a doua jucatorii lui Kalman Kadar au pierdut din avantaj dupa ce au primit trei goluri si au inscris doar de doua ori (4-5). Gazdele au reusit egalarea cu doua minute inainte de finalul sfertului trei prin Cosmin Radu apoi Vrlic si-a adus echipa din nou in avantaj (6-5). In ultima parte, vicecampioana Romaniei reuseste sa egaleze prin Mihnea Gheorghe dar apoi primeste doua goluri consecutive. Tiberiu Negrean inscrie pentru 8-7 insa Buljubasic puncteaza a treia oara pentru Primorje si stabileste scorul final.

„E pacat ca am pierdut desi am jucat destul de bine in aparare. Scuma echipa trebuie sa inteleaga ca am pierdut un meci, mai avem doua jocuri pe care trebuie sa le castigam si sa ne calificam. Anul trecut am castigat destul de usor cu Sabadell si sper sa fie asa si la meciul de aici. Apoi in meciul cu Steaua vom vedea cine e mai bun.”, a declarat Gojko Pijetlovic.

Sambata, de la ora 21.00 (ora locala), CSM Digi Oradea intalneste pe Sabadell.