In prima partida, disputata vineri 16, noiembrie, Steaua a castigat trei dintre reprize. La jumatatea intalnirii echipa antrenata de Andrei Iosep a condus cu 8-4, dar dinamovistii au reușit să o domine in sfertul al treilea in care au punctat de sase ori si au primit 4 goluri (12-10). Gazdele au gestionat mai bine finalul de meci si s-au impus cu 15 la 12. Mihnea Gheorghe a fost cel mai bun marcator al Stelei, cu 4 reusite, in timp ce Vlad Dragomirescu a marcat de 5 ori pentru oaspeti.

In meciul revansa, programat sambata 17, noiembrie, Steaua s-a impus tot la o diferenta de trei goluri si la fel ca si in prima partida, si-a adjudecat trei dintre reprize. La jumatatea meciului a condus cu 6-2 iar dupa sfertul trei cu 9-3. Jucatorii lui George Georgescu au redus din diferenta in ultima parte in care s-au impus cu 4-2. Scor final 10-7 pentru Steaua, Jerko Marinic fiind cel mai bun marcator de la gazde, cu 4 reusite.