Steaua a castigat si al doilea duel cu vicecampioana CSM Digi Oradea. Daca ieri a castigat cu 5-3, astazi campioana s-a impus mult mai clar, scor 14-8.

La fel ca si in meciul de miercuri, gazdele au inceput in forta partida si au condus cu 3-0 si 4 la 1 in primul sfert pentru ca la jumatatea meciului diferenta sa fie de 5 goluri (7-2). Oradenii au echilibrat jocul in a doua jumatate: in sfertul al treilea au punctat de trei ori dar au fost depasiti in aparare tot de trei ori, pentru ca in ultima parte stelistii sa marcheze de 4 ori iar oaspetii de trei ori.

Ros-albastrii vor disputa saptamana viitoare, in deplasare, cel de-al 5-lea meci din grupa B a Ligii Campionilor. Steaua va juca in Spania, cu Sabadell, la data de 19 noiembrie, de la ora 20.00