Turneul de la Brasov a continuat in aceasta dimineata cu meciurile din etapa a 2-a.

Campioana, Steaua, a obtinut o noua victorie la scor in fata celor de la Poli Cluj (23-4), Victor Antipa inscriind cele mai multe goluri (5) pentru formatia ros-albastra.

Ziua a fost deschisa de meciul dintre Rapid si Amefa, giulestenii impunandu-se cu 13 la 6.

In ultimul meci al rundei, Dinamo a dispus de Sportul Studentesc cu 14 la 9 si a urcat astfel pe locul doi in clasament. Va reamintim, ca vicecampioana CSM Oradea nu s-a prezentat la acest turneu dupa ce 11 jucatori au fost depistati pozitiv la coronavirus.

Turneul continua astazi cu meciurile din runda a treia, primul meci fiind programat la ora 16.00: Sportul – Poli Cluj.

Superliga Nationala 2020/2021

Faza I – Turneu II

Brasov 28 octombrie – 1 noiembrie

Programul si rezultatele meciurilor

Ziua a II -a, joi 29 octombrie 

Rapid – Amefa Arad 13-6  (4-2, 1-0, 5-0, 3-4)

Rapid: Alex Matei 4, Adrian Stan 4, Radu Buica 2, Alex Baltean, Ad. Enescu, S. Constantinescu

Amefa: Lucas Matei, Stefan Andrei 2, G. Stoian, M. Baciu

Arbitrii: Manuel Manea si Paul Georgescu

Superioritati numerice: Rapid 2/0 si Amefa 3/1

Penalty-uri: Rapid 2/2 si  Amefa 1/0

Poli Cluj – Steaua Bucuresti  4 – 23 (1-5, 0-6, 0-5, 3-7)

Poli: M. Vesa, C. Schill, Camil Cristescu

Steaua: V. Antipa 5, Iudean 3, A. Popovici 3, D. Robu 3, Oanta 3, Goanta 2, Istvan Szabo 2, Tiberiu Negrean, V. Dragomirescu,

Arbitrii: Mihai Balanescu si Dragos Oprea

Superioritati numerice: Poli 8/3  si Steaua 6/4

Penalty-uri: Poli 1/0  si Steaua 2/2

Dinamo Bucuresti – Sportul Studentesc  14-9 (5-1, 4-2, 3-2, 2-4)

Dinamo: Alexandru Albu 3, David Bota 2, Andrei Neamtu 2, Porfireanu 2, R. Jiganea 2 Demeter Szilard, Andrei Iliescu, Peter Kari

Sportul: Dragos Pandelea 5, Petru Ianc 2, Dan Rujan, Alin Piriianu

Arbitrii: Adrian Alexandrescu si Mihnea Alexandrescu

Superioritati numerice: Dinamo 5/1 si Sportul 12/0

Penalty-uri: Dinamo 2/1   si Sportul 3/2

Crisul Oradea a stat

Clasament:  1. Steaua 24 p (8j), 2. Dinamo 18p (8j), 3. CSM Oradea 15p (6j), 4. Rapid 12p (7j), 5. Sportul 6p (8j); 6. Crisul 6p (7j), 7. Poli 0p (8j), 8. Amefa op (2j)

Ziua a III -a, joi 29 octombrie

ora 16:00 Sportul Studentesc – Politehnica Cluj

ora 17:30 Steaua – Dinamo (TV)

ora 19:00 Rapid – Crisul Oradea

Amefa sta

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here