Steaua a castigat cu 16 la 10 al doilea meci cu Dinamo, din runda a 4-a din sezonul regulat al Superligii Nationale.

Pe reprize scorul a fost 2-3, 2-6, 3-3, 3-4

Ros-albastrii au dominat de la un capat la altul partida disputata in bazinul Tolea Grintescu din Capitala. Echipa antrenata de Andrei Iosep a inceput jocul cu o serie de trei goluri semnate de Vatrai (2) si Mihnea Gheorghe, dar gazdele au reusit sa se apropie la un gol pana la pauza. Dinamo a stat aproape de adversari si in primele 2 minute din repriza a doua  (3-4), dupa care stelistii s-au desprins la 5 goluri pe tabela de marcaj (4-9). Campioana Romaniei si-a pastrat avantajul si in a doua jumatate a meciului impunandu-se in final cu 16-10.