Jucatorii lui Aurelian Georgescu au dominat clar partida, dupa doua reprize scorul fiind 12-1. Sfertul al treilea a fost cel mai echilibrat, tinerii jucatori oradeni reusind sa inscrie de patru ori dar au si primit patru goluri. In ultimele 8 minute ale intalnirii Sportul a marcat alte 5 goluri, Crisul replicand doar de doua ori. Iulian Radoi si Hrvoje Benic au fost cei mai buni marcatori ai gazdelor, cu cate 5 goluri inscrise fiecare. De la Crisul, Antonio Alexandrescu a inscris trei goluri. Cele doua formatii se vor reintalni maine de la ora 10.00, tot la bazinul olimpic din Brasov.

Sportul Corona – Crisul  21-7 (7-1, 5-0, 4-4, 5-2)

Sportul: Marius Tic, Hrvoje Benic 5 ( 1 pen), Vlad Georgescu 2 (1 pen), Zdravko Delas 4, Codrin Cotrau 1, Iulian Radoi 5, Eduard Ciobanu 1, Dragos Pandelea, Catalin Stan, Nicolae Oanta 1, Adrian Stan, Catalin Vochin, Josip Jerkovic 2, Edwuard Andrei. Antrenor Aurelian Georgescu.

Crisul: Doru Maior, Victor Kovats, Codila Bogdan, Norbert Gabor 2,  Istvan Szabo 1, Draghici Cristian, Aron Pop. Antonio  3, Cristian Dobre, Claudiu Alb 1 (pen), Cristian Sechei, Terean Sergiu, Laszlo Gergelyi, Zoltan Gui. Antrenor: E.Bajenaru

Arbitrii: Manea Manuel si Paul Georgescu

Superioritati numerice: Sportul 9/5    si Crisul 8/2

Penalty-uri: Sportul 2/2  si Crisul 2/2