Oaspetii au inceput foarte bine intalnirea si au condus dupa primul sfert (2-3), avantajul de un gol fiind pastrat si la jumatatea meciului, dupa ce in sfertul al doilea ambele echipe au inscris cate patru goluri fiecare. Barceloneta a preluat controlul in a doua parte a intalnirii, Albert Español si centrul Nemanja Ubovic fiind cei mai buni marcatori ai campioanei, cu cate patru reusite.. In cealalta semifinala este nevoie de meciul decisiv pentru a se afla castigatoarea. Terrassa a egalat situatia la general, dupa ce a invins acasa pe Mataro Quadis cu 13-8. In primul joc, Mataro a castigat cu 8 la 6. Meciul trei se disputa astazi tot pe terenul celor de la  Terrassa, care porneste cu prima sansa pentru calificarea in finala.