Doar trei goluri s-au inscris in prima jumatate a meciului. Oradenii au deschis scorul prin Rogac iar militarii au egalat la urmatorul atac prin Tiberiu Negrean, acesta fiind si scorul dupa prima repriza. Singurul gol din sfertul al doilea a fost semnat de Ramiro Georgescu pentru gazde.

CSM s-a desprins la trei goluri de adversari in  repriza a 3-a  (5-2), si a condus chiar cu 7-2 in ultima parte a meciului. steliștii reusind pana la final doar sa reduca din diferenta cu o serie de trei goluri. Scor final 8-5 pentru CSM Oradea care a egalat astfel situatia la general: 2-2.

Seria se mută la Bucuresti, pentru meciul 5, programat miercuri 2 iunie, de la ora 19.00.