Meciul a avut un start echilibrat, ambele echipe inscriind cate patru goluri in prima repriza. La pauza mare rapidistii au fost cei care au încheiat în avantaj, scor 7-6, si au reusit sa mareasca diferenta cu inca un gol dupa sfertul al treilea (8-7). Tinerii oradeni au incercat sa revina in ultima repriză, dar nu au reuşit decat sa sa se apropie la un gol de adversari. Victorie cu 11-10 pentru Rapid, care a ajuns la 15 puncte in clasament, in timp ce Crisul a ramas doar cu 10 puncte. Al doilea meci dintre Rapid si Crisul este programat vineri, 23 ianuarie, de la ora 18.00.

Rapid – Crisul Oradea 11-10 (4-4, 3-2, 1-0, 3-4)

Rapid: Alex Mexi,  Novac Nichita, P. Dumitru 1, Patrascu, Mircea Mihai 1,  E. Lupu, Ov. Costea, Buica 2, Fulea 3, Tem Ionut 1, Dobre T, 3 Alexandru , Ene, Lazarescu. Antrenor: Eduard Rusu

Crisul: Doru Maior, Victor Kovats, Bogdan Codila, Gabor , Istvan Szabo 5,  Cristian Draghici, Remus Barbu 2, Cristian Sechei 1, Antonio Alexandrescu 1, Cristian Dobre 1, Claudiu Alb, Cristian Terec, Sergiu Terean, Gui Zolan. Antrenor: E.Bajenaru

Arbitrii: Mihai Simion si Manuel Manea

Superioritati numerice: Rapid 5/3  si Crisul 7/3

Penlaty-uri:  Rapid 1/1 si Crisul 1/1