Rapidul a trecut cu 14-9 de Crisul, in al doilea meci disputat in devans in cadrul etapei a 12-a din Superliga Nationala. Aflati la al treilea meci jucat in 24 de ore, tinerii oradeni nu au contat in primul sfert in care au primit trei goluri fara sa inscrie vreunul, Rapid  a marit diferenta cu inca un gol pina la pauza mare (5-1) si a reusit sa controleze jocul pina la final. Rapidistul Tudor Fulea a fost cel mai bun marcator al meciului, cu 5 goluri marcate.

Rapid – Crisul Oradea 14-9 (3-0, 2-1, 5-5, 4-3)

Rapid: Alex Mexi,  Novac Nichita 1, P. Dumitru 1, Patrascu, Mircea Mihai 1,  E. Lupu, Ov. Costea 2, Buica, Fulea 5, Cristian Tanase, Dobre T, 1  Alexandru  3, Ene, Lazarescu. Antrenor: Eduard Rusu

Crisul: Doru Maior, Victor Kovats 1, Bogdan Codila 1, Gabor  1, Istvan Szabo 2,  Cristian Draghici 1, Remus Barbu, Ovidiu Tifrea, Antonio Alexandrescu, Cristian Dobre, Claudiu Alb 3, Cristian Terec, Sergiu Terean, Gui Zolan. Antrenor: E.Bajenaru

Arbitrii: Mihai Simion si Manuel Manea

Superioritati numerice: Rapid 2/2  si Crisul 9/4

Penlaty-uri:  Rapid 1/1  si Crisul 2/2