Chiar daca a inceput mai slab intalnirea, fiind condusa dupa primul sfert (1-2) Recco a preluat controlul pana la pauza mare si in final a obtinut o victorie solida. Posillipo continua forma buna prin care trece. A invins-o la Napoli pe Savona cu 12-7. Daca la jumatatea intalnirii cele doua formatii erau la egalitate 3-3, gazdele au dominat repriza a treia inscriind nu mai putin de sapte goluri si fiind depasiti doar de doua ori in aparare. Valentino Gallo (foto) si Vicenzo Renzuto Iodice au marcat cate 3 goluri fiecare pentru Posillipo. Intr-un alt meci, CC Napoli a pierdut la limita derby-ul local cu Acquachiara. Semifinalista Euro Cup s-a impus cu 12-11, dupa ce la pauza mare a fost condusa cu 3-6. Antonio Petkovic a fost din nou cel care a adus victoria echipei sale cu un gol marcat cu doar o jumatate de minut inainte de fluierul final.