In finala cu Georgia, Romania a facut cel mai bun meci de la turneul de la Viena. Tricolorii au inceput in forta jocul si dupa primul sfert au condus cu 4 la 1. La jumatatea meciului tabela de marcaj arata scorul de 8 la 2 pentru Romania. In sfertul al treilea georgienii au reusit sa recupereze un gol din diferenta dupa ce au punctat de trei ori si au fost depasiti de doua ori. Ultima repriza a fost din nou a tricolorilor care au refacut avantajul de sase goluri realizat inca dupa primele doua reprize. Romania si-a luat astfel revansa pentru egalul din primul meci al turneului (10-10). Cele doua echipe se vor reintalni exact peste o luna de zile, pe 14 iulie,  in debutul europenelor de la Budapesta. In meciul pentru locurile 3-4, Slovacia a invins Olanda cu 9 la 5.

Romania – Georgia 13-7 (4-1, 4-1, 2-3, 3-2)

Romania: Dragos Stoenescu, Cosmin Radu 2, Tiberiu Negrean 5, Nicolae Diaconu, Daniel Teohari, Andrei Busila 1, Alexandru Matei 2, Mihnea Chioveanu, Andrei Cretu,Mihnea Gheorghe 2, Alexandru Ghiban, Alex Popoviciu 1, Mihai Dragusin, Petru Ianc, Marius Tic. Antrenor: Dejan Stanojevic

Georgia: Zurab Chumburidze, Beka Kavtaradze, Damir Tsrepulia, Marko Elez 4, Alexander Rusishvili, Marko Jelaca 1, George Khvedeliani, Mikheil Baghaturia 2, Zurab Rurua, Konstantine Gegelashvili, Tato Nikoleishvili, Marino Franicevic, Beka Kapanadze. Antrenor: Jovan Popović

Slovacia – Olanda 9-5 (2:1, 4:0, 1:2, 2:2)