Oaspetii au inceput mai bine meciul si au reusit sa conduca dupa primul sfert (1-2). Campioana en-titre a revenit in sfertul al doilea si au intors rezultatul pe tabela de marcaj pina la jumatatea meciului (3-2), reusind sa pastreze avantajul si dupa repriza a treia (4-3).  Duisburg nu a cedat lupta si a reactionat  foarte repede in sfertul patru. Mai intii a egalat Jan Obschernikat pentru ca apoi Petru Ianc sa inscrie golul de 5 la 4 si practic sa isi conduca echipa spre castigarea meciului. Tabela de marcaj a fost inchisa de celalalt centru al vicecampioanei Germaniei, Dennis Eidner. Pentru Duisburg este a doua victorie consecutiva dupa ce in runda inaugurala a invins pe SV Cannstatt cu 19 la 6.

Spandau Berlin – ASC Duisburg 4-6  (1-2, 2-0, 1-1, 0-3)

Spandau: Baksa, Famera, Schlanstedt, Cuk, Gottfried, Jüngling, Markovic, Miers (1), Stamm (1), Oeler (2), Restovic, Donner, Höhne

Duisburg: Schenkel, Eidner (3), Schimanski, Real, Petru Ianc (1), Grohs M., Kalberg (1), Goma i Esforzado, Grohs, D., Möller, Obschernikat (1), Theis, Hans

Superioritati numerice: Spandau  5/1 si Duisburg 4/1

Penalty-uri: Spandau – si Duisburg 1/1