Cele doua formatii au jucat deja in runda a 5-a, Eger reusind sa plece cu toate punctele de la Budapesta dupa victoria cu 8-5. La finalul saptamanii trecute a venit insa randul celor de la OSC sa castige. Dupa un prim sfert fara gol, Eger a preluat initiativa inscriind trei goluri consecutive. La pauza mare gazdele au condus cu 3 la 1. A doua jumatate a meciului a fost insa dominata de echipa antrenata de Vincze Balázs care mai intii a egalat situatia pe tabela de marcaj la finalul reprizei a treia, pentru ca in sfertul patru sa reuseasca sa preia conducerea si sa se impuna prin golul marcat de Miklos Gor Nagy marcat cu doua minute inainte de finalul partidei.

Szolnok a primit vizita celor de la Kaposvár si s-a impus fara probleme, oaspetii inscriind doar trei goluri pe tot parcursul meciului. Scor final 14-3. Szeged a terminat la egalitate, 8-8, cu FTC in timp ce Honvéd a castigat partida de pe teren propriu cu PVSK, cu 13 la 6 si a trecut pe pozitia a patra in clasament. FTC si Honvéd au cate 35 puncte fiecare, dar Honvéd are un golaveraj mai bun.