Alb-rosii au avut din nou un inceput bun de partida: s-au inchis foarte bine in aparare si chiar au reusit sa inscrie cu aproape trei minute inainte de prima pauza prin Cristian Calin. Astfel dupa primul sfert Dinamo era in avantaj, 1-0.

Si in sfertul al doilea gazdele au avut initiativa. Andrei Georgescu, cu o dubla, a dus scorul la 3-0 pe tabela de marcaj, in timp ce campionii au inscris primul gol dupa 3 minute de joc prin Alex Ghiban. Steaua s-a apropiat la un gol apoi prin golul lui Dorde Filipovic insa Dinamo a mai inscris o data prin Alexandru Matei. Scorul la pauza mare avea sa fie stabilit insa de Nikola Murisic care a  transformat o lovitura de pedeapsa (4-3).

Acelasi Murisic avea sa aduca egalarea pe tabela de marcaj la reluarea jocului in timp ce Dorde Filipovic si-a adus echipa in avantaj pentru prima data cu 2’56” minute inainte de ultima pauza. Adrian Enescu a punctat pentru 5 la 5 si se parea ca acesta va fi scorul inainte de ultima repriza. Dar Ivan Krizman a reusit sa-l invinga, dintr-o situatie de om in plus, pe Marius Tic (5-6).

Campioana a controlat si ultimele 8 minute ale partidei. Vatrai si Robu au punctat decisiv la startul reprizei a 4-a, in schimb dinamovistii au reusit sa mai inscrie o singura data prin Enescu cu 28 de secunde inainte de fluierul final. Scor final 6-8, Steaua fiind la patra victorie obtinuta in fata eternei rivale in sezonul regulat.