Detinatoarea trofeului, Primorje nu a avut probleme in confruntarea cu Mornar pe care a invins-o la Rijeka cu 13-7. Daca la finalul primului sfert gazdele au avut avantaj un singur gol (3-2), in urmatoarele doua sferturi au punctat de 8 ori si au primit doar doua goluri de la adversari (11-4). La adapostul celor 7 goluri diferenta, Primorje a redus din motoare in ultima repriza in care a punctat doar de doua ori, in timp ce oaspetii au inscris trei goluri. Petar Muslim a fost cel mai bun marcator al formatiei din Rijeka cu patru goluri, pe lista marcatorilor fiind si Cosmin Radu cu o reusita.

La Dubrovnik, Jug a trecut la scor de POSK intr-un meci dominat clar de gazde, 20-3. Miho Boskovic (4), Aaron Younger, Loren Fatovic si Pavo Markovic (3 goluri fiecare) au marcat cele mai multe goluri pentru formatia gazda.

Cel mai disputat meci a avut loc la Zagreb, intre Medvescak si Jadran Split. Desi oaspetii au condus cu 4 la 0 dupa primul sfert, Medvescak a reusit sa echilibreze meciul in ultima repriza si sa trimita jocul la penalty-uri unde s-a impus cu 4 la 2.

In semifinale, Jug va intalni pe Mladost in timp ce formatia lui Cosmin Radu, Primorje va avea ca adversara pe  Medvescak.