Grecia a inceput in forta partida si a inscris aproape la fiecare atac in poarta aparata de Marius Tic. La jumatatea primului sfert grecii conduceau deja cu 3 la 0, tricolorii reusind sa marcheze doar din penalty prin Tiberiu Negrean. Grecii au refacut insa inainte de prima pauza diferenta de trei goluri. Al doilea sfert a fost mai echilibrat. Dejan Stanojevic l-a trimis in poarta pe Mihai Dragusin dar la jumatatea partidei gazdele au ajuns sa aiba  patru goluri avantaj (8-4). In a treia repriza ambele echipe au punctat cate o data insa ultimele 8 minute de joc au adus nu mai putin de 9 goluri. Grecul Fountoulis a fost cel mai bun marcator al meciului cu 5 reusite, in timp ce de la noi Tiberiu Negrean a marcat trei goluri. In celalalt meci din grupa A, Ungaria a invins Slovacia cu 13 la 6.

Grecia – Romania 15-8 (4-1, 4-3, 1-1, 6-3)

Grecia: Fountoulis 5 ( 1 pen), Vlachopoulos 4, Gounas 2, Pontikeas 2, Kapotsis 1

Romania: Tiberiu Negrean 3 (1 pen), Mihnea Gheorghe 2, Cosmin Radu 2, Alex Popoviciu 1

Arbitrii: Mihajlo Ciric (SRB)  si Ulrich Spiegel (GER)

Superioritati numerice: Grecia  11/6  si Romania 6/3

Penalty-uri: Grecia 2/2  si Romania 1/1