Grecoaicele au inceput mai bine partida si dupa primele 8 minute de joc au condus cu 3 la 2. La Sirena a revenit in sfertul al doilea si a reusit chiar sa treaca in fata cu un gol pana la pauza mare (4-3). La reluare intalnirii jocul a continuat sa fie echilibrat, inainte de ultima repriza cele doua echipe fiind la egalitate 5-5. Ultima parte a finalei a adus un singur gol, marcat de Clara Cambray  care a adus astfel gazdelor primul trofeu european din istoria clubului.

Medalia de bronz a revenit unguroaicelor de la Sentezi care, in finala mica, au trecut la penalty-uri de Uralochka 18-15. La finalul timpului regulamentar de joc, cele oua echipe au fost la egalitate 14-14.