Vouliagmeni NC si Szentesi VK au jucat in deschiderea turneului final al Len Trophy, care se desfasoara in orasul spaniol Mataro. Grecoaicele au inceput foarte bine partida si au condus cu 6 la 1 dupa primele 8 minute de joc. Echipa pregatita de Laszlo Tóth a reactionat in sfertul al doilea si a redus cu un gol diferenta de pe tabela de marcaj (8–4) insa a doua jumatate a intalnirii a fost controlata de Vougliameni care s-a impus in final cu 12 la 9.

In ultimul act, reprezentanta Greciei va juca impotriva echipei lui Florin Bonca, CN Mataro, care a invins in cea de-a doua semifinala pe Uralochka

Rusoaicele au condus la finalul  primului sfert (2-3) dar in a doua parte La Sirena a reactionat si a trecut  la conducerea jocului. La pauza mare Mataro conducea cu 7-4, In a doua jumatate a intalnirii, Uralochka nu a reusit sa revina in joc, echipa lui Florin Bonca impunandu-se la o diferenta de 4 goluri (16-12).