Vineri, Eger  s-a deplasat la Debrecen pentru jocul cu DVSE. Dupa un start echilibrat, la finalul primului sfert scorul fiind egal, 4-4, oaspetii s-au desprins pana la pauza mare cand au condus cu 11 la 6.  Eger a dominat a doua jumatate si s-a impus in cele din urma cu 20 la 10.

Sambata, la Budapesta, Osc a primit vizita celor de la PVSK, a 13-a clasata. OSC a condus jocul de la un capat la altul, si a castigat  cu 18-7, un meci in care liderul golgheterilor, Bence Bátori a punctat de trei ori.

Tot in etapa a 21, liderul Szolnok a intalnit pe Honvéd, echipa aflata in lupta pentru ultimul loc de play-off, cu FTC. A fost ziua portarului Viktor Nagy care a blocat  14 din cele 15 suturi ale oaspetilor singurul care a reusit sa-l invinga fiind japonezul Koji Takei. Szolnok a castigat partida la diferenta de 10 goluri, scor 11-1 si se mentine pe primul loc la 4 puncte distanta de urmatoarea clasata. In schimb Honved a pierdut teren in lupta pentru locul 4. FTC a obtinut toate punctele in confruntarea de la Kaposvár, scor 6-11, si s-a departat la 6 puncte de Honved cu cinci runde inca de disputat in sezonul regulat.