Tinerii jucatori ai formatiei giulestene au rezistat doar in prima repriza pe care au terminat-o la egalitate cu alb-rosii (3-3). Apoi jocul a fost dominat de echipa antrenata de Andrei Iosep. In sfertul al doilea Dinamo a marcat de patru ori fara sa primeasca gol (3-7), iar inainte de ultima repriza a avut un avantaj de sapte goluri  (7-14). Ultima parte a jocului a fost mai echilibrata. Rapid a inscris de doua ori, in timp ce formatia din Sos Stefan cel Mare a punctat de trei ori. Englezul James Ciaran a fost cel mai bun marcator al meciului, cu 4 goluri inscrise. meciul revansa se va disputa duminica de la ora 11.00 tot la piscina Floreasca.

Rapid – Dinamo 9-17 (3-3, 0-4, 4-7, 2-3)

Rapid: Alex Mexi, Novac Nichita, P. Dumitru 1, Patracu, Mircea Mihai 2,  Ov. Costea 2, Buica 2, Fulea, Tem Ionut, Dobre T 1, Alexandru  2, Lazarescu. Antrenor: Eduard Rusu

Dinamo: , Traian Orzoiu 1, V. Orescovici, James Ciaran 4, Ionut Vranceanu, Alex  2, Demeter  3, Tudor Neagu 1, Andrei Enciu, Ion Necsulescu 2,  Berttini, Alex Simion 2, A. Sfarle 2. Antrenor: Andrei

Arbitrii: Manole Manea si Alexandru Mustata

Superioritati numerice: Rapid 4/2 si Dinamo 9/4

Penalty-uri: Rapid  1/0  si Dinamo –

Nota: in min 6.27 din repriza a doua, Adrian Enescu a fost eliminat cu drept de inlocuire.